Élelem és művészet

2016-10-27
538 olvasó
Az élelmiszeripar és a művészet keresztezését tűzték ki célul maguk elé a japánok, amikor almáikra festményeket és politikusok képét varázsolták. A technika, amellyel ezt elérték, nem egészen egyértelmű, de tán egyfajta kitakarásos, maszkolásos eljárást alkalmaztak: ahol a termés fényt kapott, ott pirosra érett, ahol nem, ott zöld maradt. A fő kérdésre pedig, hogy mi a csodának kellett politikusokat is belevenni ebbe a buliba, nagyon egyszerű a válasz: a francia miniszterelnöknek Japánban tett látogatása alkalmából ajándékba adták a képével díszített almát, a japánnak meg azért, nehogy megsértődjön, ha nem kap. De akármi van az almán, egészen biztos, hogy belül ehető. [Fotó: Kyodo News]

Az ikonra kattintva egy 500 talentumos jutalomkávét ad a szerzőnek, amivel növeli az ön esélyeit a Bányai Tamás-díj megnyerésére.

Majoros Sándor

A Regénytár alapító- főszerkesztője, aki célul tűzte ki maga elé az igényes (nívós) szórakoztató és a komoly, elhivatott irodalom közötti „északnyugati átjáró” megtalálását. Ez a honlap ennek az útkeresésnek a gyakorlatozó terepe, néha komoly, máskor komolytalan, de mindig egyedien különleges és szórakoztató. Majoros jelenleg Budapesten él, néha dolgozik, máskor csak lóbálja a lábát. Mentségére legyen mondva a régi igazság, amely szerint az író akkor is ír, ha ez olyan nagyon nem is látszik: belsőleg alkot.

Vélemény, hozzászólás?

Your email address will not be published.

FelFEL