Mihelyst Luigi Serafini megérkezett a Szent Márk térre – mit ád Isten! – rögtön belebotlott a kis Alfredóba. Precízebben mondva az eset úgy történt, hogy miközben Serafini sietve átvágott a téren, az egyik oszlop mögül kiugrott elébe a kis pokolfajzat. Alamuszi mosolygásával azokat a besúgókat keltette életre, akikből Velence fénykorában sosem volt hiány. A régi idők sötét ügynökei szakasztott így pattantak elő az oszlopok közül, hogy a Dózse Palotába igyekvő előkelőségek köpenyét megragadva fontos információkat seppegjenek jó pénzért.
Alfredo nem ragadta meg Serafini köpenyének csücskét, mert a kormányos nem rendelkezett ilyen ruhadarabbal. A fontos információ viszont nem váratott magára:
– De jó, hogy látom, Luigi bácsi! – mondta Alfredo az ellenszenves kölykök cérnavékony hangján. – Égre-földre keresem, és szinte nem akarom elhinni, hogy itt van.
Luigi nem hagyta kizökkenteni magát.
– Neked most nem a suliban kéne lenned? – nézett feddő tekintettel a kölökre, aztán eszébe jutott a saját ivadéka. – Hol van Porcelino?
– Fogalmam sincs – vonta meg a vállát Alfredo. – Tegnap óta nem láttam, viszont örülök, hogy maga itt van, vagyis nem örülök, mert ez nem a legjobb kifejezés, de ha már itt van…
– Nyögd már ki, mit akarsz! – vágott közbe Luigi. Nem volt vesztegetni való ideje, hiszen a táska minden pillanatban távolabb sodródott tőle.
– A helyzet az Luigi bácsi – kezdte Alfredo szemlesütve –, hogy magának veszélyben van az élete.
– Ezt meg hogy érted? – húzta fel a szemöldökét a kormányos.
– Vadásznak magára.
– Énrám?! Ugyan miért?
– Elterjedt a hír, hogy nemrég két bangladesi jött a városba, és magát mászkálni látták az egyikkel.
– Miért baj ez?
– Azt mondják, a bangladesiek veszélyeztetik azt a bizniszt, amiből errefelé sokan élnek.
– A galambtáp maffiára gondolsz? – lepődött meg Serafini.
– Mondhatjuk így is – bólintott Alfredo. – Az a hír járja, hogy a két füstösseggű egy szenzációt készül bejelenteni.
– Mit tudsz te erről?!
– Csak azt, hogy ennek a dolognak köze van a galambszarhoz – mondta Alfredo.
– Semmi kötődésem ezekhez az ügyletekhez!
– A szakmában úgy vélik, maga is benne van ebben a buliban.
– Ki hiszi ezt?! Én ebben a városban mindenkit ismerek!
– Ezeket nem.
– Hogy érted ezt?
– Akiről beszélek, azok kínaiak. De az is lehet, hogy dánok. Vagy észtek. Nem tudom pontosan. A lényeg, hogy azt tervezik, le fogják vadászni magát, mielőtt még elhangozna a bejelentés.
– Miféle bejelentés?!
– Hogy a szar minőségének megtartása érdekében csak biotáppal lehet majd etetni a galambokat.
– Semmit nem tudok erről a bejelentésről! És azt a bangladesit is csak véletlenül szedtem fel, miután ellopták a vaporettómat, és az ürge rajta ült. Alig tudott a rablóktól megmenekülni.
– Ez most a maga baja Luigi bácsi – bólintott Alfredo.
– Hogy érted ezt?
– Ha a vaporettóval a bangadesieket is elkapták volna, magának most nem kéne az életéért reszketnie, de mivel ez nem történt meg, javaslom, vesse bele magát a lagúnába és ússzon olyan messzire, amilyen messzire csak tud!
– Nem hibbantam meg!
– Nekem aztán tök mindegy – vonta meg a vállát Alfredo –, de ne csodálkozzon, ha fejbe lövik a kínaiak vagy a svédek, esetleg a dánok.
– Miket beszélsz itt össze-vissza?
– Az idegenek azt hiszik, maga az amerikai szindikátus ügynöke. Ők pedig, mint tudjuk, a bio vonalat képviselik. Azt gyanítják, le fogja fizetni a bangladesit, hogy a bio vonalat hangsúlyozza. A megoldás szerintük az, ha maga a lagúnába kerül egy golyóval a fejében.
– Engem itt mindenki ismer! Senki nem emelne rám kezet! – emelte föl a hangját Serafini.
– Mondtam, hogy ez nem a mieink ügye. Nekik teljesen mindegy, hogy a szar bio vagy szintetikus.
A kormányos valami cifra válaszon törte a fejét, amikor a közelben lövés dördült. Úgy tűnt, a hang a Dózse Palota díszterméből tör ki a szabadba, és mikor Luigi odanézett, meg is látta az egyik ablakból szivárgó füstfelhőt.
– Az istenfáját, ezek valóban rám vadásznak! – kiáltotta, majd mint a nyúl átrohant a téren, és nekifutásból ugrott egy hasast a lagúnába.
(folytatjuk)
Szvétics Hubenár fordítása
Az ikonra kattintva egy 500 talentumos jutalomkávét ad a szerzőnek, amivel növeli az ön esélyeit a Bányai Tamás-díj megnyerésére.
Ehhez az íráshoz még nem érkezett adományozás.