„Receptre kaphatnának szexet a rászorulók Németországban
A németországi Zöld Párt egyik képviselője állt elő azzal az ötlettel, hogy a hatóságok állhatnák a beteg és rászoruló emberek igénybe vett szexuális szolgáltatásait, írja a Time. Ehhez orvosi igazolást kellene bemutatni a szolgáltatás szükségességéről, és bizonyítani, hogy a beteg nem tudja kifizetni a költségeket.
A prostitúció 2002 óta legális az országban, a mostani elképzelés pedig a Hollandiában már működő rendszeren alapulna. Németországban ugyanis egyre több szexmunkás tűnik fel az idősotthonokban, a szolgáltatásaik pedig jót tesznek a bentlakók egészségének.
Az ötletet ugyanakkor nem fogadták kitörő örömmel. A Szociáldemokrata Párt képviselője, Karl Lauterbach például azt mondta, hogy az országnak nincs szüksége arra, hogy fizesse az idősotthonokba járó prostituáltakat, pláne nem receptre.” (Forrás: index.hu)
A pályázat jeligés. Nevezési díj nincs.
Első díj: 5000 forint,
második díj: 7000 forint,
harmadik díj: 10 000 forint.
A munkákat kizárólag word-formátumban a regenytar@gmail.com e-mail címen fogadjuk. Egy szerző több művel is pályázhat. Minden pályázónak visszaigazoló e-mailt küldünk. Az írások nem lehetnek hosszabbak 5 flekknél (1 flekk = 1800 leütés szóközökkel), az ennél hosszabb műveket nem fogadjuk el. Ha nem érkezik be megfelelő számú és/vagy színvonalú pályamű, a három közül egy vagy két helyezést visszatartunk, és csak első díjazottat hirdetünk.
A közlésre alkalmasnak tartott munkákat folyamatosan közöljük az Irodalmi Élet (www.irodalmielet.hu) és a Regénytár (www.regenytar.hu) honlapokon.
Beküldési határidő: 2017. február 15., éjfél.
Eredményhirdetés: 2017. február 28., a Regénytáron.
Kedves pályázónk! Az anyaga megjött, ahogy küldte, rendben van, elfogadtuk és továbbadtuk a zsűrinek.
T. Cipurka!
Most az utolsó órában küldöm el a jelenetpályázatra az anyagomat.
Azt az egyet nem értem csak, hogy az igazi nevemet is elküldjem-e a pályázattal együtt, pl egy másik fájlban, vagy csak magát a jeligét??
Mivel úgy látom, nem kérik a jelige feloldását, nem adom meg a nevem egyelőre.
Ha tud, kérem, még válaszoljon éjfél előtt a teleiosz@gmail.com címre.
Üdv: Teleiosz (jelige)
Köszönöm, megkaptam az e-mailt.
WSz
Megkérdeztem a szerkesztőket, s azt mondták, mindenkinek válaszoltak. Ha mégsem jött meg a levél, a regenytar@gmail.com -on érdeklődjön.
Kedves Cipurka!
A visszajelzés kb. mikor történik meg? Tegnap küldtem e-mail-t, és rettegek, nehogy kifussak a postás hibája miatt a határidőből. 🙂
WSz
A jelige azért kell, hogy a zsűri ne tudja névhez kötni a pályamunkát. Mindegy, hogy külön fájlban vagy az írás alján adja meg a jeligét, mi csak ezt az adatot tudatjuk a zsűrivel, aki a levelezésünket egyébként nem látja. Az eredményhirdetéskor is a jeligéket tesszük közzé itt, a Regénytáron.
Az elképzelés érdekes 🙂 Megfogott az ötlet. De hogyan küldjek jeligés novellát emailben? Vagy postázzam a jelige feloldását táviratban? Tényleg nem tudom, legutóbb akkor küldtem novellapályázatra valamit, amikor a villamosok még szénnel működtek.
A Regénytár mindig is formabontó újításairól volt ismert. Ez a fordított díjazás is jó poén, a téma meg már önmagában is egy vicc. Ha egy író tollából jött volna elő, azt mondanák, megőrült. Az ebből írt jelenet nem a véletlen, hanem a valóság műve.
Röhej, hogy olyanok dörölbölnek itt az asztalon, akik három egybefüggő mondatot sem tudnak leírni helyesen.
Fabyen: igen, dialógusokat, zárójelben közölt utasításokkal és a bevezetőben esetleg színpadi kellékek, díszlet bemutatásával: Névtelen 1. : nem értjük, hogy a hír miatt dühöng – ami tény -, vagy amiatt, hogy ezt az abszurd tényt megpróbáljuk kifigurázni?
Remek ötletnek tartom ezt a pályázatot. Van benne ötlet, csavarintás, irónia, finomság. A bunkók meg csak dühöngjenek. 🙂
Szegénységi bizonyítvány ilyen idióta és liberális ötletre /német politikus idióta ötlete/ jelenetet írni. S főleg erre még pályázatot is kiírni ! Mellesleg az első díjat már is oda adnám a pályázat kiírójának! No, nem a 3. díjat,,csakis az első díjat.
Csak dialógus lehet benne akkor, jól értem?
Amúgy nagyon ötletes a kiírás is, és a fordított díjazás is. 🙂
Nekem nagyon tetszik a fordított díjazás. Metaforikus többletjelentése van. Az első büszkélkedjen a helyezésével, akik meg lejjebb szorultak így kapnak kárpótlást. Amúgy pedig a pénzjutalmas irodalmi pályázat olyan ritka, mint a fehér holló. Legtöbb helyen nevezési díjat is szednek és könyvjutalmat ígérnek. A nagyobb összegű díjakat pedig úgyis a haveroknak adják. Tapasztalatból tudom.
Igen, színpadi jelenet formájában, azaz dialógusként.
nem igazán értem, mivel jelenetet említ, hogy párbeszéd, azaz színpadi jelenet formában kell megalkotni vagy sem
Megalázó csak az lehet, ami kötelező. 🙂 Kedves Névtelen, ez csak egy játék, ami annyira komoly, mint maga a hír, amelyen alapszik. Nem hiszem, hogy méltányos elvárás lenne erről a hírről királydrámát íratni, vagy egy néhány oldalas kisjelenetért a szimbolikusnál nagyobb összeget remélni. 🙂
A díjazás eleve szimbolikus (és az összeget tekintve megalázó). Attól, hogy szokatlan, még nem túl jó poén a „pénzdíjak” ilyetén kiosztása. Vagy igen?
Mint maga az élet. 🙂
Logikus. Nagy dicsőség – kevesebb pénz.
Igen, jól látja. Ez szándékos 🙂
Jól látom? A díjazás fordítottan aránylik a helyezéshez? 🙂
Wow , ez igen!