Létfilozófia

2023-01-04
563 olvasó

A teremtés azt feltételezi, hogy a teremtő bizonyos anomáliákat, közismert nevükön csodákat tegyen. A csoda pedig nem más, mint a fizikai törvények időleges kikapcsolása. A baj ezzel csak az, hogy a fizika törvényei egyetemlegesek. Ha tehát valahol csoda történik, ami mondjuk, úgy megy végbe, hogy valakire nem lesz érvényes a gravitáció, akkor ott ki van kapcsolva a gravitáció. Igen ám, de ezzel megszűnik az egyetemlegesség elve, ami szintén egy fizikai alaptörvény! Márpedig ha az egyetemlegesség elve megszűnik, az anyagi világ tartópillére is eltűnik. Könnyű kitalálni, mi következik ebből: teljes megsemmisülés. Aki azt mondja, hogy a mindenhatónak eleve képesnek kell lennie olyan csodára is, hogy a gravitáció csak bizonyos helyeken legyen kikapcsolva, figyelmen kívül hagyja ennek az alapvető fizikai törvénynek a létezését. Mindennek az a hozadéka, hogy ha elfogadjuk létezőként a fizika törvényeit, akkor le kell mondanunk istenről. Persze, ha lottó ötösöm lenne, mindettől függetlenül azt mondanám: van isten.

Az ikonra kattintva egy 500 talentumos jutalomkávét ad a szerzőnek, amivel növeli az ön esélyeit a Bányai Tamás-díj megnyerésére.

Ehhez az íráshoz még nem érkezett adományozás.

Kipcsák Jakab

(1976., Budapest) Színi kritikusként debütáló, de több műfajban is magabiztosan mozgolódó újságíró, aki az utóbbi időben novellákkal veteti észre magát. Írásai társhonlapunkon, az Irodalmi Élet virtuális hasábjain is fellelhetők. Pitu Guli ösztöndíjjal a Szkopljei Egyetem vendéghallgatójaként a perzsa-ószláv nyelvemlékek irodalmi vetületeit kutatja, és első novelláskötetének anyagán dolgozik, amelynek címe: Dojráni lakodalom.

Vélemény, hozzászólás?

FelFEL