Idejében szólnak

2026-02-25
186 olvasó

Már tudjuk, mikor mutatják be az elmúlt két év egyik kiemelkedő filmsikerét rendező Orosz Dénes új alkotását. Jön a Félrelépni szabad, igaz, nem annyira hamarosan.

 

Meglehetősen forró augusztusi nap volt tavaly nyáron, amikor meglátogattam a Félrelépni szabad című új magyar romantikus vígjáték forgatását. A hőségre ma már kevéssé emlékszem, a készülő produkció részleteire annál jobban. A Feydeau-adaptációt az az Orosz Dénes jegyzi rendezőként, aki a 2024-ben készült Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés mozival már bebizonyította, hogy méltán tart érdeklődést a hazai nézők figyelmére.

Augusztusban még nem tudtuk, mikor kerül vászonra a Félrelépni szabad. A gyártó Megafilm Service nem siet a premierrel, viszont alkalmas időpontot választott: 2027. február 11-ét, vagyis az új produkciót Valentin-napi mozinak szánja.

Az alkotók közleményében a rendező és a producer is nyilatkozik.

„Viccesen pimasz, szexi romkomot kapnak majd a mozinézők, vagyis klasszikus félreértések és félrelépések vígjátéka lesz a film. Az alapul szolgáló színdarabot (Georges Feydeau: A hülyéje) izgalmas kihívás volt modernizálni, Bárány Márton forgatókönyvíró remekül találta el a műfaji arányokat. Szeretem az inspiráló, friss energiát, ezért külön öröm, hogy a Félrelépni szabad féltucat fiatal színésztehetségnek ad lehetőséget a bemutatkozásra. A mellettük feltűnő rutinos színészek pedig lubickolnak a szerepeikben.” – mondta el Orosz Dénes rendező, aki ezúttal egy őrült vígjáték könnyed humorával mesél hűségről és hűtlenségről, vágyról és arról, hogy valójában semmi nem az, aminek látszik.

Helmeczy Dorottya producer szerint: „Egy francia örökzöld romantikus vígjátékon alapuló, tökéletes filmmel vesszük be a mozikat egy év múlva, Valentin-napon. A hűség és a megcsalás történetét feldolgozó mozi varázslatos lett. Dénes, ha a magyar nézők igényeinek kiszolgálásáról van szó, nem tud hibázni, a Megafilm pedig Magyarország mindmáig legnagyobb filmgyártójaként már a 2027-es hazai filmpiacot is megtervezte, és tematizálja azt.”

 

Rövid előzetes a produkcióból.

 

Kerékgyártó György

Kerékgyártó György

Mivel semmi hasznosat nem tanult, elhatározta, hogy prózaíró lesz. Idővel rájött, hogy ehhez is érteni kell, de már későn. 1995 óta publikál, eddig négy kötete jelent meg, dolgozott televíziós produkciónak és kétszer nyert el NKA drámaíró ösztöndíjat is. Vasas szurkoló. A Regénytáron szívesebben közöl, mint folyóiratokban, mert itt mód van kísérletezésre, stílusjátékokra is, ráadásul közvetlen kapcsolat jöhet lére a szerző és az olvasó között. Gyakran mondja, hogy ha a Regénytár nem lenne, igazából nem is volna kedve írni.

Vélemény, hozzászólás?

Kérdezd a Regénytárról
Cipurkát!
Cipurka
Kérdezd meg Cipurkát
Szia! Én Cipurka vagyok 🐿️
Kérdezz bátran a Regénytárról!