Megfejtették az irodalmi siker titkát!

Megfejtették az irodalmi siker titkát!

2024-04-30
236 olvasó

Bizton állíthatjuk, hogy az emberi értelmet annak kialakulása óta foglalkoztatja az irodalmi siker misztériuma. Miért van az, hogy egyik író olvasottabb és honoráltabb mint a másik, miközben egyformán csapnivalóan ír mind a kettő? Már a neandervölgyi ősember is ezen töprengett, miközben azt látta, hogy az ő tenyérnyoma a barlang falán kevesebb érdeklődőt vonz, mint a komájáé, akinek tökre ugyanolyan a kifejezésformája. A rejtélyt azóta sem sikerült megfejteni, egészen mostanáig.

A szenzációs hírt, hogy végre sikerült magyarázatot találni erre az ősi rejtélyre, a Körmönfont Tudományok és Talányok nevű borneói székhelyű szakfolyóirat tette közzé a múlt pénteki számában. A cikk arról számol be, hogy a Nagy Hadron Ütköztető Irodalmi Részlege, az általunk is szeretve tisztelt Eblegor von Throttle professzor vezetésével végre megtalálta a szent Grált, ami magyarázatot ad erre a kínzó anomáliára.

A kutatók hosszas vizsgálódás és számtalan szövegrészecske-gyorsítás után arra jutottak, hogy az irodalmi kudarcokért az o betű a felelős. Azt a szerző, akinek a neve o betűt tartalmaz, komoly hendikeppel indul azokhoz képest, akik olyan kiváltságosak, hogy nem rendelkeznek ezzel a megbélyegzéssel. Azt most még nem tudni, hogy miért az o betű a felelős a kudarcért, de tény, hogy akinek egynél több ilyen írásjel szunnyad a nevében – pl. úgy hívják, hogy Komoronczi Botond – jobb, ha lemond a nemzetközi elismertségről és vele együtt a Nobel-díjról. Kivételek persze mindig akadnak, de a nagy általánosság ez: o betűt tartalmazó névvel cudarul nehéz irodalmi karriert építeni, és akinek mégis sikerül, karrierje során olyan betegségeket halmoz fel a szervezetében, amelyek megrövidítik az életét.

Ugyanilyen érdekes, sőt, nevezhetjük akár meglepőnek is azt a felfedezést, hogy a t betű viszont a siker kovácsa. Már egy is elegendő ahhoz, hogy a kritika felfigyeljen az emberre, ha pedig kettő, vagy ennél több lakozik belőlük a szerző nevében, a nemzetközi figyelem szinte garantálható.

Eblegor von Throttle szerint mindez nagyon érdekes, de további vizsgálatok és kísérletek szükségesek annak kiderítésére, hogy a többi betű milyen korrelációban van ezzel a kettővel. Mi akik a siker látótávolságán túl, vagy attól még messzebbre helyezkedünk el, izgatottan várjuk az újabb fejleményeket.

A kávéscsésze ikonra kattintva egy 500 talentumos jutalomkávét ad a szerzőnek, amivel őt és a szerkesztőségünket egyaránt támogatja.

Ehhez az íráshoz még nem érkezett adományozás.

Kattints a Donate gombra, és egy tetszőleges összeggel segítsd a munkánkat! Köszönjük!

Majoros Sándor

A Regénytár alapító- főszerkesztője, aki célul tűzte ki maga elé az igényes (nívós) szórakoztató és a komoly, elhivatott irodalom közötti „északnyugati átjáró” megtalálását. Ez a honlap ennek az útkeresésnek a gyakorlatozó terepe, néha komoly, máskor komolytalan, de mindig egyedien különleges és szórakoztató. Majoros jelenleg Budapesten él, néha dolgozik, máskor csak lóbálja a lábát. Mentségére legyen mondva a régi igazság, amely szerint az író akkor is ír, ha ez olyan nagyon nem is látszik: belsőleg alkot.

Vélemény, hozzászólás?

FelFEL