A harapni valóan jó levegőjű Buenos Aires izgatottan várta a Regénytár Nívódíj kontinentális világszavazását, amit a fentebb látható kép is ékesen bizonyít: a város ikonikus helyszíne, a Cine York előtt a voksolás kezdetére várnak a földrész minden tájáról idesereglett Regénytár-rajongók. A hangulat tehát emelkedett volt, patakzott a bögrékbe a finom maté tea, sőt, a hírek szerint a pult alól szaporán csordogált az egyelőre még béta-verziójú, hivatalosan nem is forgalmazott maté pálinka is, de ezt inkább ne verjük nagy dobra, mert ezt a cikket 18 éven aluliak is olvashatják. Az argentin fővárosban jelenleg nyár van, ami kész pofon a laposföld-hívőknek, mert egyértelműen bizonyítja a hülyeségüket, de ebbe most ne menjünk bele. A lenge öltözetet kívánó évszak viszont egyértelműen rányomta bélyegét a rendezvényre, mert a szervezők nyíltan hirdették, hogy a Regénytár egyfajta virtuális sziesztázóhely, tehát itt is ezt a tradíciót fogják erősíteni.
Mivel Argentína először ad otthont a Regénytár Nívódíj kontinentális világszavazásának, érthető volt az izgalom. Szerencsére a járvány Dél-Amerikában csitulni látszik, így nem kellett érdemi korlátozásokat bevezetni, csupán érdemteleneket, de ezekről nem érdemes beszélni. Kiderült viszont, hogy a mágikus realizmus őshazájában Benkő Attila munkásságát tartják iránymutatónak. A latin-amerikaiak azzal a mély empátiával magyarázzák mindezt, ami kiváló szerzőnk írásait jellemzi. Legjobban a nyolcvanas évek világával foglalkozó munkáit imádják, mert azok a latin-amerikai irodalom aranykorára emlékeztetik őket.
Helyszínre küldött tudósítónk, Javier Hoppziegher a következő módon számolt be az eseményekről: „Nálunk most ugye, nyár van, ezt nem győzzük hangsúlyozni, és ez az évszak nagyon inspiráló, ha irodalmi véleményformálásról van szó. Amikor megtudtuk, hogy a kontinentális világszavazás szép városunkban fogják megtartani, klubokat szerveztünk, és megkezdtük az esélyek latolgatását. A három jelölt mindegyike szimpatikus számunkra, de Benkő Attila egy kicsivel szimpatikusabb, és ezt nem vonakodunk be is vallani. Azért szavaztunk rá, mert legnagyobb íróink történetmesélő, varázslatos stílusát látjuk az írásaiban megtestesülni. A braziloknak erről más a véleményük, de most mi játszottunk hazai pályán és ez meg is látszik az eredményen. Nagyon örülünk, hogy Minero, a pöpec kis postagalamb Benkő Attila nevével a csőrében röppenhetett Budapestre, ahol most ugyan tél van, meg járvány, de ez legyen az ottaniak gondja.”
Minden bizonnyal olvassa. Kiválló magyar nyelvismerete van. Magyarországon végezte a tanulmányait a Szerszámtudományi egyetem Kalapácsológiai tanszékén.
Köszönjük, remélhetőleg olvassa ezt a cikket, és most boldog. Talán egy kupica matépálinkát is felhajt örömében. .)
Gratulálok a szerzőnek és innen is küldöm üdvözletemet barátomnak Alvajáró Rádírgez jóbarátomnak, aki szintén ott volt a szavazáson.